Komfortowy komiks dla każdego czytelnika

Hearstopper to idealny przykład powieści graficznej na poprawę humoru. Seria autorstwa Alice Osman skupia się na grupie nastolatków i ich codziennych zmaganiach z dojrzewaniem. Autorka mówi tu sporo o emocjach, pierwszej miłości, akceptacji i zrozumieniu siebie czy kierowaniu się uniwersalnymi wartościami. Heartstopper Tom 3 kontynuuje wszystkie wątki występujące w poprzednich częściach. Czy różni się w jakiś sposób od tomu pierwszego i drugiego?

Dojrzewanie bohaterów

W tomie drugim mieliśmy szansę bliżej przyjrzeć się bohaterom drugoplanowym oraz zajrzeć w głowy Nicka i Charliego. Chłopcy konfrontowali się ze swoimi emocjami i starali się poznać siebie, co w dalszej perspektywie pozwoliło im dojrzeć. W tomie trzecim dalej śledzimy te zmagania, chociaż te nie są już oczywiście tak intensywne. Wydaje się, że zarówno Charlie, jak i Nick są gotowi powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o swoim związku. Jak jednak zareagują koledzy i koleżanki z klasy? Czy bohaterowie wytrzymają presję? 

Komfortowe czytanie

Heartstopper należy do grupy komfortowych powieści graficznych. Co to oznacza? Opowieści tego typu mają na celu przede wszystkim podnieść na duchu czytelników i poprawić im samopoczucie. Niemniej jednak sama fabuła jest równie ważna, gdyż to właśnie ona odpowiada za to, że odbiorca angażuje się w daną treść. To samo tyczy się bohaterów. Im bardziej sympatyczni, barwni i interesujący, tym dla całej historii lepiej. I taki właśnie jest Heartstopper. Alice Osman trzyma poziom w każdym kolejnym tomie, dokładając za każdym razem jakiś nowy element. Dzięki temu jej komiksy wybijają czytelnika z rutyny, zachęcając go do przetestowania innych punktów widzenia. 

Najważniejsze informacje o tomie trzecim komiksu Heartstopper:

– to trzecia część większego cyklu komiksowego,

– jego autorką jest Alice Osman,

– komiks skupia się na przygodach grupy nastolatków,

– nacisk fabularny na uczucia oraz budowanie własnej wartości,

– pozytywny wydźwięk i dużo humoru,

– mówi lekko o sprawach poważnych,

– dla każdego.