Trzeci tom opowiadający o miłości Charliego i Nicka

Co znajdziemy w trzeciej części legendarnego komiksu?

”Heartstopper” od pierwszej części pomaga młodym ludziom w samoakceptacji oraz pokonaniu wielu życiowych rozterek. Przedstawia historię Charliego i Nicka, którzy tworzą szczęśliwą parę, jednak boją się reakcji i opinii innych. Heartstopper Tom 3 duży wybór” przedstawia skomplikowany proces tak zwanego ”wychodzenia z szafy”. Główni bohaterowie nie są w stanie w pełni cieszyć się swoją miłością, dopóki nie są szczerzy ze wszystkimi swoimi bliskimi oraz odczuwają strach przed brakiem zrozumienia i odrzuceniem. Pomimo tego, że mama Nicka i rodzina Charliego już o wszystkim wie, są osoby, którym chłopcy boją się zdradzić swój sekret, należy do nich m.in. nieprzychylny Harry, brat Nicka lub Tao. Jednak wszystko może się zmienić podczas szkolnej wycieczki do Paryża. W tomie trzecim czytelnik śledzi również relacje między Tao i Ellie, czy Tary i Darcy.

Dzieło Alice Oseman podbiło serca przede wszystkim młodych odbiorców. Autorka podpowiada jak radzić sobie ze strachem przed ”wyjściem z szafy” i reakcją najbliższych. Pokazuje młodym ludziom, że nie są sami, a odmienna orientacja seksualna nie jest niczym złym. Oseman obrazuje, że każda miłość jest piękna i nie powinien towarzyszyć jej strach. Uczy również akceptacji, ponieważ sami nie wiemy, czy w naszym najbliższym otoczeniu nie mamy kogoś, kto boi się nam o czymś powiedzieć. 

Na podstawie komiksu powstał ośmioodcinkowy serial, który możemy oglądać na Netflixie od czerwca 2022 roku. 

Kim jest autorka bestsellerowych komiksów?

Alice Oseman zajmuje się literaturą młodzieżową oraz komiksami. Urodziła się w 1994 roku w Kent, a swoją pierwszą umowę wydawniczą podpisała kiedy miała zaledwie 17 lat. Dzięki niej napisała trzy książki przeznaczone dla młodzieży. Największą popularność przyniosły autorce komiksy z serii ”Heartstopper”, a prawa do nich sprzedały się do dwudziestu krajów na całym świecie. Do jej najpopularniejszych książek należą: ”Nick i Charlie. Heartstopper. Nowela” oraz “Loveless”.